Telefon: 500 09 30 40

Makijaż permanentny

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pigmentu w skórę pacjentki za pomocą specjalistycznego urządzenia lub za pomoc tzw. piórka (metoda znana pod nazwą Microblading).

Makijaż permanentny jest jedną z najlepszych metod na trwałą i wszechstronną poprawę urody, wydobycia tego co w twarzy najpiękniejsze oraz ukrycia ewentualnych niedoskonałości czy asymetrii.

Dzięki makijażowi permanentnemu twarz jest wyrazistsza i wygląda na bardziej wypoczętą. Ponadto jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dysponują ograniczonym czasem na zabiegi upiększające, gorzej widzą, czy cierpią na alergię spowodowaną kosmetykami do codziennej pielęgnacji.


Przygotowanie do zabiegu 

Przed makijażem permanentnym brwi: miesiąc przed zabiegiem nie należy brwi poddawać regulacji. 24 godziny przed zabiegiem wykonujemy delikatny peeling złuszczający naskórek, a na nadmiernie przesuszoną skórę nakładamy maskę nawilżającą.

Przed makijażem permanentnym oczu: przy skłonnościach do opuchnięć i przy wrażliwych powiekach przed zabiegiem warto zastosować homeopatyczne kapsułki z arniki. W przypadku farbowania rzęs henną, makijaż trwały wykonujemy kilka dni po zabiegu farbowania. Makijażu nie wykonamy przy założonych sztucznych rzęsach, należy je zdjąć na kilka dni przed planowanym zabiegiem.

Przed makijażem permanentnym ust: w ramach profilaktyki opryszczki 3 dni przed zabiegiem należy przyjmować 2x na dobę preparat antywirusowy Heviran 800.

Ważne! 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać się.


Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń linergistki. 

Makijażu permanentnego oczu nie należy niczym nawilżać, zaś na makijaż permanentny ust oraz brwi należy nakładać preparaty natłuszczające, w ilości nie pozwalającej na wysuszenia pola zabiegowego, ale pozwalającej na "oddychanie".

Makijaży nie należy moczyć, a w przypadku zwilżenia, osuszyć delikatnie cienką chusteczką higieniczną.

W żadnym wypadku nie wolno trzeć i dotykać miejsc poddanych zabiegowi oraz zrywać powstałych strupków, które tworzą się w wyniku złuszczania się naskórka!

Przez okres około 4 tygodni nie należy wystawiać makijażu permanentego na działanie promieni słonecznych, solarium. nie należy korzystać z basenu oraz powinno się ograniczyć nadmierną aktywność fizyczną, aby nie potęgować "wypłukiwania" czy też wypychania pigmentu przez pot i sebum.

Bezpośrednio po zabiegu makijaż permanentny jest bardzo intensywny, należy jednak pamiętać o tym, że w przeciągu 4 - 6 tygodni jego barwa zelżeje nawet ponad 50 %, lub nabierze barwy innej niż spodziewana. Jest to wynikiem złuszczania się naskórka oraz subtonu skóry pacjentki. Aby uzyskać pożądany efekt, w większości wypadków, po ok 4 - 6 tygodniach, wykonuje się drugi zabieg, tzw. zabieg uzupełniający. Uwaga! Pominięcie tego etapu nie daje gwarancji uzyskania pożądanych efektów pod względem estetyki i trwałości makijażu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
– ciąża
– karmienie piersią
– menstruacja
– przyjmowanie sterydów
– infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
– stan podgorączkowy
–przeziębienie
– niewyrównana cukrzyca
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
– łuszczyca
– epilepsja
– skłonność do tworzenia keloidów lub bliznowców
– powiększone węzły chłonne,
– nowotwór w trakcie leczenia