Telefon: 500 09 30 40

Invictus laser diodowy do epilacji ciała

Nowoczesne metody usuwania owłosienia stały się ostatnio bardzo popularne na rynku kosmetycznym. Nasza firma oferuje Państwu najnowocześniejsze lasery kosmetyczne i medyczne do salonów. Polecanym przez nas bezbolesnym urządzeniem zapewniona jest skuteczna depilacja niechcianego owłosienia. Laser diodowy Invictus jest jednym z najlepszych sprzętów do usuwania owłosienia. Invictus to urządzenie kosmetyczne, które zapewnia szybkie zabiegi, a dodatkowo dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia całkowicie bezbolesne.

Laser diodowy to najwyższej klasy urządzenie do trwałego usuwania owłosienia przeznaczone dla profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Invictus gwarantuje aż 98% skuteczność oraz niespotykaną trwałość zabiegów epilacji, które przeprowadzisz w  krótkim czasie. Łatwe w użyciu urządzenie bezpowrotnie usuwa niechciane owłosienie już po czterech bezbolesnych zabiegach, nie pozostawiając przy tym mechanicznych uszkodzeń skóry.

Wiązka laserowa ma idealną długość 808 nm. Emitowana fala jest wchłaniana przez melaninę, a dostarczona energia lasera zamieniana jest w ciepło bezpowrotnie uszkadzając brodawkę włosa. Prowadzi to do zahamowania wszelkich podziałów komórkowych w miejscach poddanych zabiegowi.

Tylko laser diodowy Invictus gwarantuje tak dużą skuteczność zabiegu epilacji, oraz niesamowitą żywotność 20 milionów strzałów bez stosowania podkładu żelowego, tak jak ma to miejsce w konkurencyjnych urządzeniach.

INVICTUS jest urządzeniem przeznaczonym do trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Zapewnia szybkie zabiegi, a dodatkowo dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia – bezbolesne. Laser diodowy jest łatwy w użyciu, wyposażony w intuicyjny ekran dotykowy, prócz tego jego głowicę wyprofilowano tak, by praca z nim sprawiała przyjemność.

Zabiegi INVICTUSEM są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Nie pozostawiają mechanicznych uszkodzeń,
a efekt końcowy to brak owłosienia i gładkość. Dodatkową zaletą lasera diodowego są niskie koszty wykonywania zabiegu, dzięki długiej żywotności lapy, która wytrzymuje do 20 milionów strzałów.

INVICTUS to idealne rozwiązanie dla profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Łatwe w użyciu urządzenie bezpowrotnie usuwa niechciane owłosienie już po czterech bezbolesnych zabiegach, nie pozostawiając przy tym mechanicznych uszkodzeń skóry.

Jak laser diodowy działa na włos?

Światło emitowane przez laser INVICTUS pochłaniane jest przez barwnik włosa, co powoduje uszkodzenie, a następnie stopniowy zanik jego cebulki. Wiązka promieni uszkadza mieszek włosowy poprzez absorpcję energii przez melaninę. W efekcie prowadzi to do utraty włosa. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy barwnik, powodując zanik komórek macierzystych mieszków włosowych.

Rys.:Przed zabiegiem epilacji laserowej

Należy pamiętać o tym, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera działa tylko na te, które znajdują się w fazie wzrostu (ok. 30%). Reszta znajduje się w fazie uśpienia, po której zaczyna się aktywny wzrost nowego włosa. Dlatego też, aby depilacja przyniosła zadowalające efekty warto ją powtórzyć 4-5 razy. Rezultaty depilacji zależą od wielu czynników, np. koloru i grubości włosa, jego rodzaju, fototypu skóry, wieku czy gospodarki hormonalnej.

Rys.: W trakcie zabiegu epilacji laserowej

Laser diodowy INVICTUS posiada optymalnie dobrany rozmiar głowicy, która w najbardziej efektywny sposób wykorzystuje wiązkę lasera. Dodatkowo urządzenie dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia pozwala dobrać odpowiednią temperaturę do różnych głębokości i fototypów skóry.

Rys.: Po zabiegu epilacji laserowej

Jak działa laser diodowy do usuwania owłosienia?

INVICTUS gwarantuje aż 98% skuteczność oraz niespotykaną trwałość zabiegów epilacji, które można przeprowadzić w krótkim czasie.

Laser diodowy posiada wiązkę laserową o idealnej długości 808 nm, której fala jest najlepiej absorbowana przez melaninę. Zaabsorbowane przez pigmenty światło zamienia się w ciepło przekazywane do wszystkich elementów włosa. Powstała temperatura wewnątrz włosa prowadzi do przegrzania i uszkodzenia jego brodawki. Skutkuje to całkowitym zahamowaniem dalszego wzrostu włosa.

Urządzenie posiada optymalnie dobrany rozmiar głowicy o wymiarach 13×15 mm, który w najbardziej efektywny sposób wykorzystuje wiązkę lasera. Dodatkowo INVICTUS jest wyposażony w system chłodzenia, działający w zakresie do -10 °C, co pozwala dobrać optymalną temperaturę do różnych głębokości i fototypów skóry.

Laser diodowy INVICTUS wyposażony został również w oprogramowanie przygotowane tylko dla tego typu urządzenia. Pozwala ono w intuicyjny sposób dobrać odpowiedni program do karnacji klientek.

Wskazania do zabiegów laserem diodowym Invictus

 • owłosienie okolic twarzy – wąsik, broda, szyja
 • owłosienie wybranych części ciała – plecy, pachy, przedramiona, dłonie, nogi, okolice intymne, brzuch
 • hirsutyzm (przy jednoczesnej terapii endokrynologicznej)

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża, karmienie piersią;
 • opalenizna (4 tygodnie przed zabiegiem należy przerwać opalanie i nie opalać się między zabiegami), samoopalacze, masła kakaowe, opalanie natryskowe;
 • zażywanie leków, ziół światłouczulających, np. dziurawiec, nagietek - należy odstawić na 3 tygodnie przed zabiegiem, leki na depresję;
 • kremy z reinolem (odstawić na 4 tygodnie przed zabiegiem);
 • Retinoidy (ISOTREXIM, DIFFERIN, ZORAC, RETIN, IZOTEK);
 • przyjmowanie Accutanu (odstawić na 6 miesięcy przed zabiegiem);
 • sterydy miejscowe i ogólne;
 • depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem;
 • choroba nowotworowa (przebyt lub w trakcie), guzy;
 • opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu depilacji;
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska;
 • rozrusznik serca, metalowe części w ciele, pompa insulinowa;
 • cukrzyca;
 • epilepsja;
 • atopowe zapalenie skóry;
 • zarażenie wirusem HIV, AIDS;
 • żółtaczka typu B i C;
 • krzystanie z basenu (na 2-3 dni przed zabiegiem i tydzień po);
 • Oxykaroten i Betakaroten;
 • zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków obniżających krzepliwość, antykoagulanty;
 • stosowanie kremów z Wit. A i C; 
 • zabiegi z kwasami AHA i BHA;
 • skołonność do bliznowców i przebrawień;
 • kolor włosów: siwe, rude, blond;
 • peeling mechaniczny, enzymatyczny w okresie krótszym niż 1 tydzień przed zabiegiem;
 • antybiotykoterapia (np. na trądzik - Tetralysal 300, Duac;
 • leki na bezpłodność (leki na menopauzę i antykoncepcyjne nie są przeciwskazaniem);
 • znamiona barwnikowe;
 • fotodermatozy i choroby pęcherzykowe skóry.

Postępowanie przed zabiegiem

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 2. Skóra nie może być sucha, podrażniona. Przed zabiegiem wypij 2 litry wody mineralnej.
 3. Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić wyłącznie           maszynką.
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 5. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 6. Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 7. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 8. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 9. Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4-6 tygodni.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu również należy trzymać się  kliku zasad:

 1. Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
 2. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni.
 3. Po zabiegu na twarz nie wolno stosować podkładów, ponieważ może to przyczyniać się do powstawania podrażnień.
 4. Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg oraz okolic bikini należy założyć lekkie, zwiewne ubranie. Nie należy ubierać obcisłych lub nieprzepuszczających powietrza spodni.
 5. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
 • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),
 • stosować zasypkę, krem lub maść Alantan albo Bepanthen czy Dermopanthen,
 • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

Laser Nd – Yag Mini – usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laser neodymowo-yagowy Q-switch to nowoczesne podejście przy usuwaniu tatuaży i wszelkich zmian pigmentacyjnych skóry. Urządzenie usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które są selektywnie pochłaniane przez barwnik tatuażu. Laserem można także wykonywać peeling węglowy.
Urządzenie wyposażone jest w 3 filtry: 1064 i 532 nm, filtr do peelingu węglowego.

LASER ND-YAG – usuwanie tatuaży i przebarwień

Światło emitowane przez urządzenie ND-YAG używane jest w celu zniszczenia barwnika.
Laserowe usuwanie tatuaży jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy klasycznych sposobach. Zmniejsza też możliwość powstawania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Laser posiada filtry, które emitują światło o różnych długościach fali: 1064 nm do usuwania ciemnych tatuaży (czarnych, szarych, granatowych), 532 nm do usuwania tatuaży czerwonych, kolorowych.

Jak działa laser do usuwania tatuaży?

Laser neodymowy ND-YAG usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które są selektywnie pochłaniane przez barwnik tatuażu, makijażu permanentnego. Każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Po absorpcji dochodzi do rozerwania barwnika na bardzo drobne fragmenty, które są wchłaniane (usuwane przez układ immunologiczny skóry). Zabieg jest dzięki temu bardzo precyzyjny i nie wywołuje trwałych obrażeń skóry. Rozbity pigment pochłaniają makrofagi, a jego pozostałości migrują ku powierzchni naskórka. Podczas trwania kolejnych sesji zabiegowych proces powtarza się aż do osiągnięcia zadowalających dla klienta efektów.

Miejsce poddane działaniu lasera staje się białe, po niedługim czasie ulega zaczerwienieniu. Pojawić się może również obrzęk, który samoistnie zanika po 2-3 dniach. Sygnalizuje on nam, że do barwnika dotarła wiązka lasera i ulegnie wkrótce redukcji. Zabieg powtarzamy po ok. 6-8 tygodniach.

Profesjonalne tatuaże wymagają około 6-8 zabiegów ponieważ mają gęstsze i silniejsze barwniki. Amatorskie tatuaże wymagają około 4-5 zabiegów. Przerwa między zabiegami powinna trwać 6-8 tygodni.

Laserem ND-YAG można także wykonywać peeling węglowy, który zapewnia oczyszczenie, regenerację i rozjaśnienie skóry.

Jakie tatuaże usuwa laser ND-YAG?

Urządzenie usuwa tatuaże profesjonalne i amatorskie. Profesjonalne wymagają około 6-8 zabiegów ponieważ mają gęstsze, silniejsze barwniki. Na amatorskie tatuaże natomiast potrzeba 4-5 zabiegów. Przerwa między zabiegami powinna wynosić 6-8 tygodni. Nie wszystkie kolory barwnika są możliwe do usunięcia. Laser ND-YAG posiada ograniczenia w usuwaniu tatuaży żółtych, fioletowych, pomarańczowych, różowych, białych.

Liczba koniecznych zabiegów zależy od: ilości oraz kolorów występujących w tatuażu, wielkości, gęstości i typu barwnika, głębokości tatuażu, a także koloru skóry.

Efekty po zabiegu z laserem ND-YAG

 • usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego
 • usuwanie przebarwień wszystkich typów
 • redukcja rozszerzonych porów
 • oczyszczanie powierzchni skóry
 • stymulacja regeneracji i odnowy skóry
 • leczenie wszystkich typów trądziku i redukcja zaczerwienienia przy stanie zapalnym

Wskazania do zabiegu z laserem ND-YAG

 • tatuaże amatorskie i profesjonalne
 • makijaż permanentny
 • melasma
 • piegi
 • plamy i przebarwienia skórne
 • znamiona
 • rozszerzone pory
 • trądzik i zaczerwienieni przy stanie zapalnym
 • skóra wymagająca regeneracji

Przeciwwskazania do zabiegu z laserem ND-YAG

 • ciąża i karmienie piersią;
 • infekcje grzybicze, wirusowe, bakteryjne skóry w miejscu zabiegu;
 • uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym;
 • choroby tkanki łącznej (twardzina, toczeń rumieniowaty układowy, zespół Sjogrena, mieszana choroba tkanki łącznej, reumatoidalne zapalenie stawów)
 • opalenizna (4 tygodnie przed zabiegiem należy przerwać opalanie i nie opalać się między zabiegami), samoopalacze, masła kakaowe, opalanie natryskowe;
 • ciemny fototyp skóry
 • inwazyjne zabiegi na tą okolicę
 • eksfoliacja (peelingi chemiczne, mikrodermabrazja) - w okresie krótszym niż 3 tygodnie przed zabiegiem
 • łuszczyca, rybia łuska, bielactwo i padaczka,
 • rozrusznik serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroba nowotworowa (przebyta lub w trakcie), guzy
 • rozrusznik serca, metalowe części w ciele
 • niewyrównane choroby endokrynologiczne
 • choroby autoimmunologiczne
 • keloidy
 • leki fotouczulające, np. Wit. A, retinoidy, tetracykliny, psolareny, nagietek,  olejek bergamotowy, olejki cytrusowe, estrogeny, tyroksyna
 • terapia doustna izotretinoiną oraz okres do 3 miesięcy od zakończenia terapii (Roacuttane, Curacne, Aknenormin itp.)
 • bardzo duża powierzchnia tatuażu